У Дніпрі до Дня автомобіліста відбувся ретроавтопробіг

  • Категорія:
  • Новини

Автомобілі, які отримали нове життя. Традиційний автопробіг музею «Машини часу», у якому беруть участь колекціонери ретроавтотехніки Дніпра, довелося цьогоріч переформатувати. Однак, це не завадило всім охочим до краси зустрітися в центрі. 

Марина, дніпрянка: «Я водійка. Дізналися, що буде така виставка, прийшли подивитися. Дуже цікаво. Мені найбільше подобається «Мерседес» чорненький, бо він на коробці автомат».

Дмитро, дніпрянин: «Є якийсь шарм, ізюминка в цьому. Тому люди і колекціонують».

Людмила, дніпрянка: «Німецький «Мерседес-Бенц» чорний. Ми фотографувалися біля нього, і там навіть автомат всередині лежить».

Від Мерседеса 40-х до старого доброго «Запорожця». У Дніпрі поціновувачі ретроавтомобілів забралися на святковий пробіг.

Віктор Хлудковський, власник ретроавтомобіля: «Я прийшов сюди, щоб показати машину свою. Вона в мене ЗАЗ-968, трохи занижена».

День автомобіліста для цих людей — привід показати свої колекційні моделі, для кожного вона «своя, особлива».

Максим Таус, власник ретроавтомобіля: «Ніхто не може зрозуміти, як воно вже 40 років зберігає свій режим роботи автентичний. Це мій автомобіль «Волга» Газ2401 1984 року народження. В чому його особливість. В тому, що це мій автомобіль. І взагалі, я вже кілька років як воджу ретроавтомобіль, беру участь у таких заходах. Тут багато однодумців, і сьогодні ж свято  — День автомобіліста. Це нас об’єднує».

У центрі Дніпра цьогоріч зібралося близько сорока учасників, раніше — до повномасштабного вторгнення — ретроавтопробіг нараховував втричі більше. Осіння пора — традиційний час підбивати підсумки року для музею «Машини часу» та його колекціонерів. Але цього разу — стихійно.

Михайло Прудніков, директор музею «Машина часу»: «Ми дивимось, які машини люди придбали за цей час, як відремонтували. Спілкуємось про життя і йдемо кожен своїм маршрутом, тому що зараз війна, не можна організовувати великі масові заходи. Ми, звичайно, хотіли б розгадати квест по місту, як раніше. Але зараз це не на часі. З музею приїхали автомобіль «Варбург», автомобіль «Форд» і рідкісний моторолер, який ми відновлюємо для виставки «Машини-термінатори», на якому їздила Сара Коннор з першого «Термінатора».

Серед водіїв і дівчата. Анастасія і її фісташковий салон «Жигулів» все ще приковують здивовані погляди на дорозі.

Анастасія Дубовицька, власниця ретроавтомобіля: «Люди дивно на дорозі дивляться. Всі звикли до чоловіків за кермом, а тут дівчина на «Жигулі» — це рідкість. У мене хлопець займається ретроавтомобілями, у всієї нашої компанії вони є. І я теж хотіла. Тож поїхали, купили. Все – моя».

Зустрілися, поділилися здобутками, помилувалися ретроавтівками і вирушили у заїзд містом. Кінцевою зупинкою колони став музей «Машини часу». Деякі з його експонатів брали участь у заїзді і повернулися на звичні місця… разом зі щасливими водіями.

Олександр Колбасін, власник ретроавтомобіля: «Нарешті, рік на це чекав. Так хочеться позитивних емоцій, вигуляти свою машину, зустрітися з однодумцями. Цього зараз не вистачає, тому я щасливий».

За матеріалами Дніпро TV

Слідкуйте за подіями в наших групах