У Дніпрі учасників проекту «Золотий вік» навчають захищатися від шахрайства

У Дніпрі учасників проекту «Золотий вік» навчають захищатися від шахрайства

  • Категорія:
  • Новини

Відомо, що люди старшого віку часто стають жертвами як в реальному житті, та і в просторах інтернету. Як захиститися від шахраїв в інтернеті розказали учасникам соціального проекту «Університет третього віку». На що їм варто звертати увагу та як боронити свої права? Про це говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.

«У нас є такий ситуаційний центр міста Дніпра, який знаходиться на базі комунального підприємства «Інфо-рада-Дніпро». Ми позиціонуємо його як очі нашого міста, тому що ми взаємодіємо з багатьма структурними підрозділами. Крім того, що ми ставимо камери відеоспостереження та дбаємо про безпеку містян нашого міста, ми також співпрацюємо з поліцією, кіберполіцією, з виконавчими органами міської ради, Службою безпеки України, з усіма структурними підрозділами, які якось можуть бути пов’язані та дбати про безпеку нашого міста. І у нас виникла така спільна ідея саме ситуаційного центру Дніпра, поліції, кіберполіції, департаменту соціальної політики, проекту «Золотий вік» та «Університету третього віку» провести курс лекцій для людей похилого віку. Тому що вони зовсім необізнані, або мало обізнані у ситуаціях, які складаються у нашому  місті. От, наприклад, за статистикою, яку нам надає кіберполіція, з якою ми постійно співпрацюємо: за 2021 рік було відкрито кримінальне провадження більше ніж на 799 справ саме по темі шахрайства, і більше 30% із них вони стосувалися саме людей похилого віку. Тому що, на жаль, саме вони і потрапляють через свою необізнаність під дію шахрайства», – повідомила директорка комунального підприємства «Інфо-рада-Дніпро» Дніпровської міської ради Альона Чуєва. 

Поки що провели дві лекції. «Ми бачимо позитивний такий вплив. Бачимо, як люди реагують на це, їм дуже подобається, для них все це нове», – розповіла директорка підприємства.

Саме дніпряни поважного віку були зацікавлені дізнатися більше про правила безпечної поведінки в інтернеті. «Ви знаєте, ми притримуємось такого порядку і такої роботи, що ми завжди прислухаємось до потреб, до запиту наших учасників, і потім вже генеруємо якісь заходи для них. У людей був запит саме до обізнаності: як себе поводити, що робити, куди звертатися. Тому, звичайно, люди були зацікавлені, для них це було вкрай важливо», – розповіла головна спеціалістка управління з питань розвитку соціального захисту населення Дніпровської міськради Вікторія Дерець.

До адвокатів дуже часто звертаються жертви шахраїв. «Останнім часом відокремлюються топ таких ситуацій, за якими звертаються клієнти для захисту їхніх прав. Ну по-перше: це нотаріальні записи по неіснуючим кредитам. Це перший топ, котрий на сьогодні існує. Тобто, нотаріус узаконює неіснуючий борг, людина, навіть, може і не знати, що цей борг є. В подальшому виконавча служба – це приватний виконавець може бути, і державний, розпочинає стягувати кошти за цим нотаріальним написом. Тобто, без рішення суду, за нотаріальним написом», – повідомив адвокат Олексій Погребняк.

Люди старшого віку біль довірливі, ніж молодь. «Наші бабусі-дідусі вийшли з Радянського Союзу, де було прийнято довіряти державі, де було прийнято, якщо це лотерея, то це правда. І є така думка, що так, можливо, буде і надалі. Але, на жаль, час змінився», – сказала психотерапевт Оксана Холод.

Слідкуйте за подіями в наших групах