У Дніпрі відкрилась виставка культурної спадщини Маріупольського краєзнавчого музею

  • Категорія:
  • Новини

Зруйнована, але не знищена. У Дніпрі відкрилась виставка культурної спадщини Маріупольського краєзнавчого музею. Серед експонатів чимало унікальних історичних документів та артефактів, які вдалося зберегти в електронному вигляді. Доля оригіналів залишається невідомою через російську окупацію. 

«Він зараз повністю зруйнований. Тут навіть фото є, де окупанти забирають все, що залишилося, ось бачите. Крадуть те, що вважають за важливе, і хочуть привласнити собі».

Це про Маріупольський краєзнавчий музей. Що з тамтешніми експонатами — і досі невідомо. На виставці в Дніпрі показали частину грецьких артефактів, які вдалося оцифрувати.

Людмила Остапенко, кураторка з культури центру підтримки переселенців «Я – Маріуполь»: «Справа в тому, що Маріуполь дуже тісно пов’язаний з історією греків. Бо десь століття тому вони оселилися у Приазов’ї і розвивали там свою культуру. І дуже тісно переплетена культура маріупольців з культурою греків».

Дніпрянка Оксана, побачивши експозицію, ледь стримує сльози. Їй болить, бо окупанти не просто зруйнували Маріуполь, а й намагались вкрасти його душу.

Оксана, відвідувачка експозиції: «Вони зруйнували цей музей, вони розкрадали там усе, що було. Але це не принесе їм нічого, бо люди кажуть, що вони мають оцифровану інформацію і знову буде ця виставка».

Ольга Стасенко, начальниця Туристичного інформаційного центру: «Ми не знаємо точну кількість, скільки зруйновано і скільки залишилося в Маріуполі, оскільки зараз він під окупацією».

Побачити виставку можна до кінця тижня на площі Героїв Майдану,1. Часи роботи: з 9-ї до 18-ї години.

За матеріалами ДніпроTV.

Слідкуйте за подіями в наших групах