У Дніпрі відкрили чергову мініскульптуру, яку присвятили дніпровським лоцманам

  • Категорія:
  • Новини

Кіт-лоцман. Дніпровські митці виготовили і встановили 14 бронзову скульптуру, яка символізує роботу провідника суден.

Спочатку був ескіз, розповідає авторка скульптури Надія Отряжа. Дівчина малювала на замовлення авторів проєкту «Відчуй Дніпро». Намалювала збірний образ, що символізує лоцманів дніпровського краю. А потім з допомогою глини, пластиліну і силікону створила модель.

Надія Отряжа, майстриня: «Знаєте, як у діточок є такі пасочки, є пасочки в пісочниці. Ваша тітка пече кексики і в них є такі силіконові форми. І це подібна технологія. Тільки це масове виробництво, а в нас — це індивідуальне».

А далі вже до роботи стали справжні скульптори, які використовують бронзу.
Вийшов ось такий кіт, який на човні дніпровські хвилі. Композицію схвалив справжній лоцман, який 19 років супроводжує вантажі і добре знає усі глибини.

Григорій Черняк, лоцман: «На дніпровські води вже давно заходять іноземні суда. Вони не мають права ходити без лоцмана, вони не знають лоції. Вони не мають права заходити на Дніпро без нас, і ми займаємося проводкою».

А ще, кажуть автори проєкту, — це перша мініскульптура, яку створили дніпровські митці.

Карен Агаджанян, автор проекту «Відчуй Дніпро»: «Надію ми знайшли у Дніпрі. Це перша майстриня-скульпторка, яка з Дніпра. Вона зробила дуже гарну роботу і ми дуже їй вдячні за те, тому що мніскульптурка з сенсом, дужде цікава, і котик на ній також є».

Кіт-лоцман — це чергова мініскульптура, встановлена за підтримки фонду «Культурна столиця».

Григорій Гельфер, голова художньої ради при міському голові Дніпра: «Я вважаю, що кожна мініскульптура, вона якось приваблює і тих людей, що живуть у нашому місті, і тих, хто приїздить. І тому я вважаю, що вони ще будуть і будуть».

Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: «Ми підтримуємо. Саме тому проєкт «Відчуй Дніпро» став переможцем в конкурсі проектів «Культурна столиця» і отримав фінансування. І вся робота стосовно збереження пам’яті, вона теж знаходиться на збереженні та контролі у міської влади і підтримується в рамках програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця».

Проєкт «Відчуй Дніпро» триває третій рік. За цей час на будівлях і набережній з’явилися 14 мініскульптур, які презентують історію нашого міста.

За матеріалами Дніпро TV

Слідкуйте за подіями в наших групах