У Дніпрі запустили спеціальний проєкт популяризації національної культури

  • Категорія:
  • Новини

«Цей проєкт присвячений вивченню української національної культури та фольклору. Це – наша ідентичність. Нам є що показати, адже наша українська культура має тисячолітню історію. Відкриття також поєднали з Днем Збройних Сил України та Днем святого Миколая», – розповідає заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

На великій сцені пролунали задушевні українські пісні і запальні танці. Між виступами бажаючі мали можливість взяти участь у майстер-класах.«Можна було зробити поробки чи прикрасити пряники. Ці смаколики передадуть волонтери нашим захисникам», – каже заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Олена Яковенко.

У сучасному заході взяли участь 150 дітей, відкривши концерт ансамбль народного танцю “Щасливе дитинство”. На сцені виступив 14-річний Назар Гладкий, який поділився своїми враженнями: “Емоції зашкалювали. Виконуючи багато трюків, довелося концентруватися. На сцені я забув, що на мене дивляться сотні глядачів і просто показував, чого навчився. Люблю танцювати народні танці за їх фізичну активність, і розумію, що це традиції мого народу”.

Учасниця вокального колективу, Анастасія, приєдналася до співпраці: “Ми виконали пісню на музику українського композитора Скорика. Підготовка була тривалою, за підтримки викладачів та батьків. Моя мета – розвивати українську культуру, особливо враховуючи її актуальність в наш час”.

Фестиваль-конкурс “Дніпро. Різдво. Разом” продовжиться із наступними етапами:

  • Конкурс “Зимовий ТІК-ТОК ФЕСТ” (онлайн) – 07-11 грудня;
  • Конкурс “Авторська колядка ПЕРЕМОГИ” (онлайн) – 07-14 грудня;
  • Конкурс “РІЗДВЯНЕ ДІЙСТВО” (офлайн) – 19-21 грудня.

Нагородження переможців відбудеться 24 грудня, перед Різдвом.

Слідкуйте за подіями в наших групах