У дніпровському планетарії відкрилася виставка картин 11-річного хлопця, який допомагає українській армії

  • Категорія:
  • Новини

11-річний Максим Бровченко малює та продає картини, а зібрані кошти відправляє на допомогу українській армії. Навесні він разом з мамою переїхав з тимчасово окупованого Бердянська до Запоріжжя. Хлопець влаштовує виставки своїх робіт, одна з яких відкрилася у дніпровському планетарії.

Про це розповіли у сюжеті телеканалу “ДніпроTV“.

«Український Пікассо», як ще називають Максима, з початком повномасштабної війни разом з родиною опинився в окупації. До Запоріжжя він разом з мамою виїхав на початку квітня. Хлопчик має порушення аутичного спектра. Аби безпечно перетнути блокпости, його під наглядом лікаря ввели в медикаментозний сон.

«Макс, він людина, яка не має цензури і говорить все, що думає. І була така ситуація, коли ми зустрілись з рашистами і Макс відверто спитав: «Дядя, коли ви вже здохнете?», – розповідає мати Максима Оксана Бровченко.

Писати патріотичні картини Максим почав ще до початку повномасштабного російського вторгнення.

«Він передбачав цю війну. Він за пів року відчував і казав: «Мама, буде війна». І 24 лютого він прокинувся о 4-й ранку, тому що Бердянськ почали бомбити самий перший на території Запорізької області. І він о 4-й ранку 24 лютого скочив і сказав: «Це сталося, я знав», – згадує речниця ГУ ДСНС у Запорізькій області Юлія Баришева.

Зараз «український Пікассо» двічі на місяць проводить майстер-класи для дітей ВПО в Запоріжжі. Також він відкрив у Planetarium Noosphere виставку своїх робіт. На презентації Максим розповів історію кожної картини та провів лекцію про космос. До повномасштабної війни Максим малював картини про космос, але після 24 лютого його роботи про війну, перемогу та любов до України.

Деякі зі своїх картин хлопчик подарував Папі Римському та Валерію Залужному. Окрім цього, Максим отримав нагороду від президента за допомогу армії. Зараз, завдяки продажам своїм картин, він збирає кошти для ЗСУ.

Слідкуйте за подіями в наших групах