У планетарії Дніпра відзначають Всесвітній день космосу: що подивитись

  • Категорія:
  • Новини

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила про щорічне проведення тижня космосу з 4 по 10 жовтня. Таким чином привертають увагу людства до космічної науки і покращення умов життя людини. Як відзначають цю дату у дніпровському планетарії — дізнавався Артем Ліфінцев. 

Всі заходи до Дня космосу цього року об’єднані темою “Космос і підприємництво”. У дніпровському планетарії підготували виставку картин на космічну тематику, також відвідувачам запропонують інтерактивні ігри та багато іншого. 

“В нас проходить захід для студентів та школярів Запоріжжя. На цей конкурс вони роблять невеличкі відеоролики на заздалегідь зазначену тематику, викладають їх у тік-ток та відмічають нас. Потім буде проходить розіграш подарунків від планетарію”, — розповідає Єгор Тур, старший космічний гід “Planetarium Noosphere”.

Єгор розповідає, все це робиться задля того, щоб заохотити молодь вивчати космос. 

Торік планетарій модернізували. Оновлення були як ззовні, так і всередині. На сьогодні планетарій у Дніпрі є найсучаснішим і найтехнологічнішим не лише в Україні, а й серед країн пострадянського простору. Проєкт реалізувала громадська організація “Асоціація Ноосфера” спільно з Аерокосмічним музейним центром культури та освіти молоді.

Зараз у планетарії можна побачити багато сучасних експонатів, послухати цікаві лекції та подивитися пізнавальні фільми.  

Пані Олена розповідає, що після оновлення прийшла сюди вперше. 

“Дуже гарно те, що можна всі статті прочитати за QR-кодом і отримати більш широку інформацію, а не тільки ту? що представлена на стендах, тобто дуже багато таких моментів, які переносять тебе у сучасний музей”, — каже вона.

Один із фільмів — “Межі Досяжного”. Під час перегляду глядачі дізнаються, як далеко людство може зазирнути у космос.    

“На базі планетарію є ще фільми власної розробки — в нас на даний момент їх 5, тобто ці фільми, які створювала команда планетарію”, — каже Єгор Тур.

Наприклад, фільм “Український космос”, пройшов відбір на 3-ох міжнародних фестивалях.   

Спеціальні заходи до дня космосу будуть тривати до 10 жовтня. 

За матеріалами Дніпро ТV.

Слідкуйте за подіями в наших групах