У Верховній Раді ухвалили закон про зміну дат деяких державних свят

  • Категорія:
  • Новини

За старим чи новим календарем ви святкуєте державні свята? 28 червня Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до статті 73 Кодексу Законів про працю України. У пояснювальній записці підкреслюється, що в умовах повномасштабної збройної агресії росії проти України продовжується відродження української нації. Вже 14 липня Рада проголосувала за зміну дат. 

«Подалі від «совкової» росії, ближче до цивілізованого світу. Рада підтримала зміну державних свят в Україні. Мета законопроэкту — відмова від російської спадщини».

Скільки живе людина, стільки вона і намагається створити календарну систему, каже Валерія, працівниця історичного музею Дніпра.

Валерія Лавренко, заступниця директора Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького: «Зараз православна церква України має Томос, зараз вона позиціонує себе як незалежна від усіляких московських впливів. Ну і, відповідно, таким символом євроінтеграції церковної є перенесення дат усіх церковних свят на європейський манер, користуючись настановами 1589 року».

Відтепер в Україні відзначатимуть свята за такими датами:

—Різдво святкуватимуть 25 грудня замість 7 січня;
—День Української Державності – 15 липня замість 28 липня;
—День захисників і захисниць України – 1 жовтня замість 14 жовтня.

Проте, перехід має бути поступовим, а вихідних стає більше, зазначають політологи.

Володимир Сонюк, політолог: «Згодом переважна більшість населення перейде на 25 грудня. Непомітно святкування «по-радянському», так би мовити, стилю відпаде. На це підуть якісь роки, я не думаю, що десятиліття. На це піде може 3, може 5 років. Я бачу за своїми знайомими, що свято Різдва 25 грудня вже вкоренилося. Цього дня усі вітають, не лише католики».

За старим чи новим календарем святкують дніпряни?

Ірина, дніпрянка: «Про таке чули. Скоріш за все, по-старому. Мабуть, так зручно і звично».

Анастасія, дніпрянка: «Будемо з кожним роком перелаштовуватись на нові свята. Ніяк, якщо чесно, не ставлюсь».

Ірина, дніпрянка: «Різдво, я думаю, ми святкуватимемо 25 грудня, як і в Європі. Я чула, що Водохреща 19 грудня теж переноситься, і це дуже сумно. Я до цього свята звикла. А так у принципі, я думаю, що підлаштуємося під це все».

Наталя, дніпрянка: «Різдво 25 грудня – мій день народження. І мені з дитинства бабуся казала, що це католицьке Різдво і вони на Житомирщині його відзначають. Тож я за те, щоб як увесь світ, так і ми».

Рада вже проголосувала за відповідний законопроєкт. Закон підпишуть після 28 липня, тож цього року офіційно День Української Державності буде за старою датою. А ось вже наступного року можна буде відзначати його 15 липня.

За матеріалами ДніпроTV.

Слідкуйте за подіями в наших групах