Українці лютують через серіал про перші дні війни: називають його брехливим і вимагають скасувати показ за кордоном

  • Категорія:
  • Новини

На американській стримінговій платформі Netflix 1 листопада вперше в історії запремʼєрили український серіал “Перші дні” про початок повномасштабної війни РФ проти України. В українців були великі очікування від проєкту, у якому показали шість нібито реальних історій, які пережили різні люди після 24 лютого. Утім, перші відгуки глядачів виявилися доволі суперечливими. Багато українців звинуватили серіал у брехні, заявивши, що їм за нього соромно.

Такі коментарі можна побачити у соцмережі Х (нова назва Twitter). Зокрема, українська волонтерка під ніком “лучанка” зробила серію емоційних твітів, у яких висловила своє глибоке обурення побаченим. Її підтримали й інші користувачі мережі.

“Згоріли з перших секунд того серіалу “Перші дні”. Це ужас… Це просто пі*да. Вони показують Ірпінь, перші дні вторгнення, з мобільним зв’язком, вільною і цілою дорогою в Київ. З одним вибухом в день, який виніс просто вікна в будинку. В них за цілу ніч жодного бл*ть вибуху не було. А зранку всі спокійно сидять в будинку пʼють каву. Хто пустив це на Нетфлікс?” – почала висловлювати своє невдоволення “лучанка”.

Вона пригадала, якими насправді були перші дні повномасштабного вторгнення в столиці: переповнені машинами траси, паніка, регулярні вибухи, тривоги, страх. Натомість у серіалі, за словами волонтерки, показали інакшу картинку, більш позитивну.


“Перші дні вторгнення, в країні повний пи*дець. В Києві вибухи, постріли. Вони показують у всій красі хвилин 10 тіпа, що зламав ногу на електричному самокаті, і сто разів нагадують, що чоловіків не випускають з країни”, – обурюється глядачка.

За словами “лучанки”, творці серіалу передали лише 0,5% з того, що відбувалося насправді. На її думку, питання не в тому, щоб “не травмувати глядачів”, а в тому, що таким чином применшують і знецінюють все те, що довелося пережити українцям.

Звернула увагу глядачка і на епізод, коли одному з персонажів вдалося без проблем “виплисти з окупації”. Інші коментатори, які пережили події в Бучі та Ірпені, пишуть, що це сором і перекручування фактів. Вони не розуміють, чому автори вирішили показати викривлену картинку, що взагалі не передає жахів, які відбувалися насправді.

“Згадала той випадок, коли люди на човнах тікали через Дніпро і їх просто розстріляли. В одному із човнів була бабуся з онуком, її тіло знайшли швидко, а хлопчика довго шукали, сподівались, що врятувався, але ж ні. Стільки було жахливих трагедій на Київщині”, “Це просто висміювання. Знущання з людей, мало того що це за наші податки, так ще таке лайно, яке працює проти нас у Європі. Ми і так інформаційно програємо ерефії. А так ще й допомагаємо їм”, “Який бред. Як це можна було кинути в реліз? Сором, просто сором”, “Тупо геніальна пропаганда знецінення того жаху і відбілювання русні-нелюдів”, – пишуть це та багато інших негативних відгуків українці.

Волонтерка також додала: “Мені так боляче і соромно, що це зняли і будуть показувати по Європі. Мені соромно перед усіма, хто правда пережив окупацію, в кого загинули близькі, хто був під обстрілами Це тупо плювок в них. Це жах. Яке нахуй російське іпсо, якщо наші режисери постаралися краще”.

Особливо обурила українку серія, де розказали історію музиканта, прототипом якого став видатний Андрій Данилко. Епізод вийшов комедійним. У ньому герой, якого, як зауважили глядачі, показали “побутовим інвалідом”, вчиться готувати собі їжу, постійно бухає та жаліється на відсутність солі.

За матеріалами OBOZ.UA

Слідкуйте за подіями в наших групах