Українці рятують від війни домашніх улюбленців

  • Категорія:
  • Новини

На відміну від російських загарбників, українці, тікаючи з небезпечних місць, забирають не плазми та сковорідки, а своїх улюбленців. Вони ховаються з ними у підвалах та рятують від обстрілів, несучи на руках. Про справжні цінності – у сюжеті “Дніпро TV”

У дідуся з Краматорська не було переноски для кішки, але він не покинув свого друга. А це 12-річний Даня та його кішка Мася з Маріуполя. Вони змогли вибратися та дістатися до Запоріжжя. Бувають тварини, які рятують себе самостійно.

Цій дівчинці, яка зараз знаходиться у Дніпрі, довелося звикати до нормальної їжі. Зараз собака чекає на свого господаря, якому вдалося її вивезти.

«Она вместе с хозяином просидела две недели в подвале и ела один только хлеб. И владелец, когда её к нам привез, он привез её любимую еду – это хлеб. И любимый её мячик».

Та не всі люди відчувають відповідальність за своїх тварин. Деякі залишають їх у зонах бойових дій. У Києві мертвого кота у дитячому ліжку знайшов зоопатруль. Художниця Ольга Вільсон зобразила покинутого на малюнку. А у Бучі покинутий пес до останнього охороняв напівзруйновану квартиру, незважаючи на голод і виснаження.
Небайдужі волонтери рятують тих, кого покинули їхні колишні господарі. Режисер останньої Бондіани «007: Не час помирати», Кері Фукунага, під Харковом врятував з-під завалів собаку. Лише дніпровський зооконтроль прихистив щонайменше 200 тваринок.

Ірина Пономаренко, начальниця відділу реєстрації тварин комунального підприємства «Зооконтроль»: «В основном, это со всех городов, в которых проводятся бойовые действия сейчас. Это и Волноваха, Харьков, Изюм, Краматорск, Лисичанск – очень много городов. Кто-то из владельцев привозит самостоятельно, за некоторыми мы выезжаем. Наша машина выезжает с нашими сотрудниками. Также некоторых эвакуировали волонтеры».

Сенбернар Алі був поранений та покинутий у Краматорську. Врятували його від смерті наші військові та привезли до дніпровського зооконтролю, де собаці прооперували задні лапи. Після одужання один з його рятувальників планує забрати пса до себе.

«Кетти – это лабрадор, собака пограничников наших. Это рабочая собака. Пока её хозяин служит, нам пока её оставили на передержку. Завтра её уже забирают. Это служебная собака, но тем не менее она очень добрая, очень хорошая девочка».

Деяких тварин продовжують лікувати після важких поранень.

Андрій Мухін, ветеринар: «Був термоопік з великою раною. Зараз вона на перев’язках, пройшла курс антибіотиків. Зараз тільки на перев’язках та обробці ран. Скоро будемо її виписувати та пристраювати».

Якщо ви не маєте можливості забрати свого улюбленця із зони бойових дій, то в жодному разі не замикайте тварин у будівлі, не даючи їм можливості врятуватися самостійно. Також спробуйте зв’язатися з волонтерами.

Ірина Пономаренко, начальниця відділу реєстрації тварин комунального підприємства «Зооконтроль»: «Есть контакты, по которым можна позвонить и договориться об эвакуации животных. Если это небольшое количество, то пробуйте сами – это будет быстрее и животные не будут так стрессовать. То есть в основном большее количество животных – это привезено самими владельцами».

Щоб залишити заявку на евакуацію тварин, а також отримати інформацію де, як і кому передати корм, можна зателефонувати за номером, +380673170705

Слідкуйте за подіями в наших групах