Український Дім оживає: у старовинному концертному майданчику Дніпра відкрився новий театр

  • Категорія:
  • Новини

В Українському домі (колишній Палац культури Ілліча) на проспекті Нігояна, 47 відкрився театр «Новий формат». Він створений при Незалежному народному театрі «Чародій».

Художній керівник «Нового формату» Олег Климентьєв називає його театром музично-пластичних мистецтв. Участь у постановах відкрита для всіх бажаючих без обмежень по віку. Заняття у ньому описують як «діалог між мистецтвом та психологічною практикою». 

«Танцювально-рухова терапія – комплексна методика, до складу якої входять засоби логопедичного, музично-ритмічного та фізичного виховання. Її основою є мовлення, музика і рух», — пояснює Климентьєв.

У них, крім режисерів та акторів, беруть участь і психологи. Всіх бажаючих запрошують на заняття у вівторок о 16:30 та неділю о 10:00.

Український Дім — це пам’ятка архітектури в стилі конструктивізму. Зі свого заснування у 1926 році та до кінця 80-х років будівля була головним концертним майданчиком міста. Проте після побудови нового оперного театру в центрі міста вона почала втрачати своє значення та врешті прийшла в занепад. 

У 2017 будівлю вдалося продати на аукціоні ТОВ «БЦ-Веста» за майже 8 млн гривень. Згодом тут розпочали ремонт — пофарбували фасад, замінили частину вікон та почали приводити до ладу приміщення. Зараз, крім театру, тут розміщуються офіси.

За метериалами «Дніпро TV»

Слідкуйте за подіями в наших групах