В Дніпрі роблять сувенірні протитанкові їжаки для допомоги ЗСУ

  • Категорія:
  • Новини

Їжаки – на продаж. У Дніпрі розпочали виготовлення сувенірів у вигляді протитанкових загороджень. Мета – збір коштів на допомогу Збройним силам України.

Саме так починається виготовлення мініатюри протитанкового їжака, який згодом буде розписаний Петриківкою.

«Щоб зробити маленький їжачок, нам знадобилося розпускати профільну квадратну трубу, щоб зробити їжак саме цього розміру. Ми використовуємо трубу 30 міліметрів, розпускаємо її вздовж і потім уже ріжемо на ті кусочки, які нам потрібні», – пояснює Олександр Луценко, директор КПНЗ “Міська станція юних техніків” Дніпровської міськради.

Після зварювання «їжачки», відправляються на фарбування. Тут їх готують уже безпосередньо до розпису. 

«Ми беремо фарбу – емаль, і розмальовуємо їжаки. Бо фарба акрилова погано тримається на металі, а мальва – вона дуже добре та красиво сидить», – розповідає майстриня Софія Баршак.

Ідея скульптур виникла після святкування Дня міста. Коли на площі Героїв Майдану дніпряни разом з мером розмалювали справжні протитанкові їжаки.

«Серед мешканців міста та серед гостей це викликало схвальні коментарі та багато хто писав на сторінки департаменту та звертався «зробити маленькі, ми би придбали». Ну, а якщо ми великі їжаки продаємо та вилучені кошти відправляємо на допомогу ЗСУ, ну і якщо є попит, ми виготовляємо і маленькі їжаки», – зазначає Дар’я Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради.

До виготовлення таких символічних сувенірів долучаються викладачі та учні закладів позашкільної освіти, які бажають допомогти нашим захисникам. 

«Цей їжак в мене асоціюється з війною, яка жорстока та дуже не справедлива», – каже майстриня Вероніка Енгель.

«Одна дитина малювала льон, інша листочки. У нас в результаті вийшов гарний намальований Петриківський їжак, який є у нас символом перемоги, бо саме він зупинить танки, війну і нечесть, яка йде на нашу землю», – розповідає керівниця гуртка петриківського розпису «Червона калина» Анна Олійник.

Замовити такий їжак можна на сторінці Департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання.

За матеріалами  Дніпро TV

Слідкуйте за подіями в наших групах