Валерія Макаренко – мисткиня з Дніпра. Малює вже багато років

  • Категорія:
  • Новини

Проте, саме мотанки вона почала малювати, після повномасштабного вторгнення рф в Україну. Валерія відчула душею, що малюючи саме мотанки, вона зможе захистити себе і передати захист іншим людям, створюючи картини-обереги.

До малювання оберегів, Валерію також спонукали спогади із раннього дитинства, коли її бабуся нашвидкуруч робила різні кукли-мотанки із різнокольорових хустинок, коли та гостювала у неї.

Народжені у віках, ляльки-мотанки знайшли своє втілення сьогодні у наших військових реаліях. Картини, які малює Валерія, купують ще під час створення перших штрихів. Мисткиня малює за власним натхненням, а не на замовлення, проте, наступні три роботи, які ще будуть створені, вже придбає галерея у Швейцарії, для проведення аукціону на підтримку України. Роботи Валерії вже поїхали у різні міста України, США, Канади, Німеччини. 

29 вересня о 19.00 на Fabrica L  відкриється виставка-продаж картин та репродукцій сучасних українських мотанок Валерії Макаренко “ МАГІЯ МОТАНКИ”.

На відкритті ви зможете познайомитись із мисткинею та її роботами. Кожна картина уособлює зв’язок поколінь, поєднання сучасного та минулого. Вони стануть новими оберегами для кожного дому тих, хто їх придбає.
Після нашої виставки, картини відправляться презентувати світові справжню українську культуру, її історію і сучасність, без наслідків радянського впливу.

Опис активностей:

Під час заходу кожен зможе долучитися до створення спільної картини-оберегу, вклавши в неї свої сакральні змісти. Наші пращури заповідали, що обереги неможливо створити для себе, вони не принесуть користі. Тому, картина, що «народиться» завдяки гостям заходу, стане оберегом для Валерії.

На заході буде діяти фотозона в українському стилі, із традиційними українськими атрибутами. Кожен зможе залишити приємні спогади про захід завдяки фото у стилі картин. Тому, можна заздалегідь підготувати свій образ із елементами українського одягу. Особливим «доповненням» стануть милі маленькі козенята.

Протягом двох тижнів, 29.09-12.10 відвідувачам у Креативному просторі Fabrica L  будуть доступні екскурсії виставкою.

Слідкуйте за подіями в наших групах