«Відчиняйте впевнено»: у Дніпрі на мобільних укриттях розмістили таблички, аби нагадати містянам, як правильно відчиняти двері

  • Категорія:
  • Новини

У суботу після останнього ракетного обстрілу Дніпра в мережі з’явилося відео, на якому когось було видно, як намагається відчинити двері до залізобетонних укриттів, але не вдається це зробити. Того самого вечора в департаменті благоустрою та інфраструктури спростували поширюваний фейк, що модульні укриття були замкнуті під час повітряної тривоги.

«Як тільки ці укриття почали з’являтись у місті, у замках були серцевини. Але невідомі люди їх зачиняли. Після одного з таких випадків ми вирішили дістати із замків серцевини, аби двері в укриття неможливо було замкнути. Після цього почали красти самі замки, тож ми повернули серцевину на місце та знайшли інше технологічне рішення, яке унеможливлює закриття цих дверей на замок. Тож та провокація, яка сталася в суботу, – то все фейк. Двері можливо відчинити, але треба це робити впевненіше – сильніше надавити на ручку. Також додатково ми розробили ось такі таблички, аби містяни знали, що укриття відчинене цілодобово», – прокоментував головний інженер КП «УРЕА» ДМР Сергій Оберемок. 

У Дніпрі встановили понад 80 бетонних укриттів. Комунальні служби почали розміщувати на них таблички з написом «Відчиняйте впевнено. Двері незамкнені, замок відсутній», щоб інформувати людей, що до залізобетонних укриттів можна потрапити цілодобово. Також було підкреслено, що двері з укриттів не будуть знімати, оскільки там не буде безпечно.

Окрім розвінчування фейків, комунальники борються і з вандалами. Вони майже щоденно псують в укриттях  майно. Сума збитків – понад 300 тис. грн. 

«У нас було дуже багато випадків, коли ми повністю відновили укриття, а наступного дня в них знову «попрацювали» вандали. Якщо раніше вони ламали світильники або електрощитки, то зараз у нас уже в двох укриттях підпалені лави. Ми вже закупили матеріали та будемо їх відновлювати. Отже, вкотре наголошуємо про те, аби дніпряни та гості міста берегли міське майно. Адже все це робиться для вашої безпеки», – прокоментувала головна спеціалістка відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Валерія Лукомець.

За матеріалами ДніпроTV.

Слідкуйте за подіями в наших групах