Збирай та переробляй: у Дніпрі відкрили другу станцію із сортування та переробки сміття

  • Категорія:
  • Новини

Збирай та переробляй. У Дніпрі продовжують збір та сортування вторинної сировини. Громадська організація “Андеграунд Дніпро”, яка працює в цій галузі кілька років, відкрила вже другий пункт прийому. Що саме приймають місцеві екоактивісти – у сюжеті “Дніпро TV”

“Вот наше одно из изделий. Сразу, чтобы было видно как перерабатывается”.

Ось так почалася екскурсія у новому пункті прийму вторинної сировини.

“Здесь у нас сразу начинаются флакончики из мелкой пробки, трубочки”.

Відомий у Дніпрі екоактивіст Олександр Гречка демонструє облаштування нової станції переробки. З одного боку – баки для пластику, паперу та скла; з іншого – для пакетів.

Олександр Гречка, засновник станції сортування: “У нас одна станція на Тополі – це підвал, це вже приміщення ми взяли в оренду для того, щоб зробити більш велику і не тільки станцію, а ще й майстерню для переробки вторсировини. Ми об’єдналися з хлопцями з “прешер пластик”, і на цьому фоні нам потрібно було приміщення побільше. І ми знайшли таке”.

Відтепер екоактивіст не лише приймає вторсировину, а й переробляє та виготовляє нові вироби.

“Как говорится, наши произведения искусства. Переработанный пластик, пятерка, в частности, вот вы её видите. Мы начали делать произведения искусства для дома, для дачи, для двора”. 

Використані пластикові стакани, посуд та інші дрібниці йдуть на покриття ексклюзивних стільців та лавок. На один кілограм таких відходів приходиться одне сидіння. Грошей особливо це не приносить, зізнається еконоватор, однак мінівиробництво, як таке, стартувало.

Олександр Гречка, засновник станції сортування: “Сировина подешевшала набагато, і все що із сировини ми беремо зараз, воно все максимум йде на оренду. Ми не можемо інвестувати гроші в сам проєкт. Зробили лавочки, стільці, які продаються, і з них ми витрачаємо на обладнання”.

З обладнання тут вже з’явився невеликий прес для вторсировини, а також апарат для виготовлення бусин. З них, до речі, почали виготовляти сумки на експорт”.

Ангеліна Гречка, екомайстриня: “Дуже багато просили. Тисяча – це що, це ось таких горошин. Тому що спочатку дві сторони і ще ручка буде на цій сумці. Я раніше робила кільця теж з бісеру, і в мене рука набита…”

Відкриття другої станції вторсировини планувалося 24 лютого, розповідає Олексанр. Однак, через війну її функціонування було під великим питанням. З часом рішення про відкриття таки назріло. Адже вторинної сировини менше не стало, а переробляти її все одно потрібно.

“У нас та сторона – это в осовном твердый пластик. Здесь же у нас все –  мягкий пластик”.

Одними з перших відвідувачів стали представники міського департаменту екології.

Ірина Козлова, заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради: “Дуже важливо для нас на разі – відповідати принципам саме європейським. Бо по всій Європі впроваджений принцип роздільного збирання. І найкраще в нас був підтриманий в екокомітеті Верховної Ради проєкт закону про управління відходами. Цей проєкт запровадить принцип: у першу чергу забруднювач платить, у першу чергу виробник цієї продукції”.

У міськраді підкреслюють, довгоочікуваний закон суттєво допоможе боротися з пластиковим засміченням міста і фінансово підтримає таких активістів, як Олександр Гречка. До речі, за останні два роки екоактивіст зібрав кілька тонн вторсировини. Та із запуском нової станції об’єми стануть більшими. Працює вона з десятої до чотирнадцятої години у четвер та суботу.

Слідкуйте за подіями в наших групах